BB FM rádio | 94.7 | 100.3 | Banská Bystrica - BB FM rádio upravuje hudobné večery a do éteru sa dostane aj Bystrická hodinka

Práve hráme

Momentálne nehráme žiadnu skladbuBB FM - naše bystrické

Avatar

On Air

BB FM rádio Slovenská hodinka | 23:00 - 23:59

BB FM rádio upravuje hudobné večery a do éteru sa dostane aj Bystrická hodinka

Uverejnené október 01, 2021

Pondelkové večery venované hitom, ktorých nadčasovosť overili celé generácie poslucháčov, ale aj rozšírené bloky tanečnej hudby v piatkové či sobotné noci a aj ďalšia možnosť nahliadnuť do histórie mesta. To sú len niektoré zo zmien v programe banskobystrického lokálneho BB FM rádia, ktoré pokračuje v postupných úpravách vysielania vyplývajúcich z podnetov poslucháčov.

Novinkou vo vysielaní bude Spiatočka BB FM. Už o 20.30 h vždy v pondelok večer štartuje repríza nedeľnej dopoludňajšej hitparády Hity z pásky, zameranej na slovenské a české hity minulého storočia. Na túto reláciu následne v pondelok večer až do polnoci nadviaže práve Spiatočka BB FM, ktorá v podobe pásma zlatých hitov prinesie viac než dve hodiny skladieb, ktoré neodmysliteľne patria k svetovej i domácej tvorbe od 70-tych až do 90-tych rokov.

"Podnetov na žánrové hudobné relácie či pásma máme od našich priaznivcov mnoho. Typologicky sa hodia práve do večerného vysielania. Pre rádio snažiace sa o komerčný úspech je však večerný vysielací čas dôležitý z pohľadu odbavenia slovenskej hudby v rámci zákonných kvót. A to aj napriek tomu, že máme slovenskú tvorbu masívne zastúpenú aj v denných rotáciách. Možnosť nasadenia žánrového obsahu, ktorý úplne prirodzene obsahuje slovenskej hudby menej, je preto značne obmedzený. Aj napriek tomu sa snažíme o maximum možného," priblížil programový a hudobný riaditeľ BB FM rádia Filip Roháček.

Okrem spomínaných, prináša BB FM rádio vždy v stredu po 22.00 h aj reláciu Metalscéna s Mariánom Horváthom zameranú na tvrdšie hudobné žánre. Relácia je potom v repríze vysielaná aj v nedeľu v rovnakom čase. Každý štvrtok o 20.30 h v premiére a v repríze v sobotu po 20-tej patrí éter banskobystrického lokálneho rádia aj hitparáde tvorby regionálnych kapiel a interpretov BB chart s Radovanom Oravkinom. Piatkový tanečný večer o 21.00 h otvára premiérová Diskoguľa 90‘ v podaní dídžeja Štefana Ištoka. Po novom bude otvárať aj sobotný tanečný večer v rovnakom čase, a to svojimi reprízovými epizódami. Následné sety dídžejov po novom potrvajú až do jednej hodiny po polnoci.

Ďalšia novinka vo vysielaní BB FM rádia zaujme poslucháčov, ktorých zaujíma história ich mesta. Bystrická hodinka je obľúbené banskobystrické podujatie venujúce sa rôznym oblastiam histórie mesta, ktoré má svoje tradičné miesto medzi podujatiami v Banskej Bystrici už šiesty rok.

Organizátori zareagovali na pandemickú situáciu a v najbližších mesiacoch prenášajú Bystrickú hodinku do rozhlasového éteru. Moderátorka Diana Javorčíková sa bude s historikom každý mesiac venovať inej téme, v októbri konkrétne epidémiám, ktoré postihli Banskú Bystricu. O tom, či je história naozaj učiteľkou života, a či sa ako ľudstvo učíme na svojej vlastnej minulosti, sa dozvieme vždy v nedeľu po 18-tej v premiére a v stredu v rovnakom čase v repríze.

Lokálne BB FM rádio vysiela prostredníctvom frekvencie 94,7 MHz v Banskej Bystrici a okolí. Jeho vysielanie je dostupné aj online prostredníctvom webu www.bbfm.sk či mobilnej aplikácie BB FM rádio z Google Play a App Store.

BB FM 94.7 | 100.3 MHz

Moderné komerčné lokálne rádio zamerané spravodajským a publicistickým obsahom na mesto Banská Bystrica a blízke okolie. Ten dopĺňa hitová hudba od 80-tych rokov až po súčasnosť a vo vysielaní nechýba ani tvorba hudobníkov z regiónu a viaceré špecializované relácie.

Kontakt

Na Karlove 25
Banská Bystrica, 97401
Slovensko
0850 947 947
www.bbfm.sk

po celý deň s vami

  • Lokálne správy, dopravný servis, počasie, a informácie z Banskej Bystrice. K tomu skvelá hudba, ktorá vás naladí.