BB FM rádio | 94.7 Banská Bystrica - O festivale Konvergencie a komornej hudbe v BB FM rádiu rozprávali Lea Majerčáková a akordeonista Boris Lenko

Práve hráme

Momentálne nehráme žiadnu skladbuBB FM - naše bystrické

Avatar

On Air

BB FM rádio Hudobný blok | 00:00 - 06:00

O festivale Konvergencie a komornej hudbe v BB FM rádiu rozprávali Lea Majerčáková a akordeonista Boris Lenko

Uverejnené jún 20, 2022

Nedávno boli na návšteve v našom štúdiu dvaja významní hostia - akordeonista Boris Lenko, spolu s ktorým poslucháčov rádia zdravila aj Lea Majerčáková, manažérka festivalu Konvergencie.

Hovorí sa, že hudba spája. Rovnako to ale robí aj festival Konvergencie. Komorná hudba je o zbližovaní a komunikácii – medzi interpretmi navzájom i medzi interpretmi a publikom. Dotyk so známym festivalom komornej hudby nedávno mohli zažiť aj Banskobystričania. Práve na pozvanie Konvergencií totiž do srdca Slovenska, teda do mesta pod Uprínom, zavítali famózni muzikanti – violončelista Jozef Lupták, akordeonista Boris Lenko a hráč na klarinet Draňo Dugovič. Túto trojicu hudobníkov doplnil aj známy nórsky kontrabasista Steinar Raknes, ukrajinská huslistka Julia Roshko a raper Čavalenky.

O koncerte, ktorý sa pod názvom Burning Bridges nedávno konal v banskobystrickom Hogo Fogo Jazz & Art Klube, ale aj o komornej hudby, spojeniach a všeličom ďalšom, poslucháčom BB FM rádia prezradila dvojica hostí Zuzany Sucháň Filipkovej.

Záznam z rozhovoru si môžete vypočuť v našom archíve:

Popoludnie s BB FM nájdete aj na podcastových službách - Spotify | Apple Podcasts | Google Podcasts | RSS

BB FM rádio 94.7 MHz

Moderné komerčné lokálne rádio zamerané spravodajským a publicistickým obsahom na mesto Banská Bystrica a blízke okolie. Ten dopĺňa hitová hudba od 80-tych rokov až po súčasnosť a vo vysielaní nechýba ani tvorba hudobníkov z regiónu a viaceré špecializované relácie.

Kontakt

Na Karlove 25
Banská Bystrica, 97401
Slovensko
0850 947 947
www.bbfm.sk

po celý deň s vami

  • Lokálne správy, dopravný servis, počasie, a informácie z Banskej Bystrice. K tomu skvelá hudba, ktorá vás naladí.