BB FM rádio | 94.7 | 100.3 | Banská Bystrica - Predvolebné vysielanie BB FM rádia ide do finále

Práve hráme

Momentálne nehráme žiadnu skladbuBB FM - naše bystrické

Avatar

On Air

Martina popoludnie s BB FM | 13:00 - 17:30

Predvolebné vysielanie BB FM rádia ide do finále

Uverejnené október 19, 2022

Banskobystrické BB FM rádio, ktoré je už viac než rok a pol zdrojom aktuálnych informácií, ale aj zábavy pre obyvateľov mesta, prináša na pomery mesta nevídaný mediálny projekt predvolebného vysielania.

Vo svojom vysielaní sa BB FM rádio, s ohľadom na svoje zacielenie, v rámci komunálnych a krajských volieb zameralo prioritne na voľby primátora mesta. V spolupráci s regionálnym spravodajským portálom BBonline.sk a zapojenými študentami Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity Mateja Bela bol vytvorený analytický tím, ktorý monitoruje priebeh volebných kampaní kandidátov a pripravuje aj ďalšie mediálne výstupy.

Dlhodobý spoločensko-politický formát relácie Na slovíčko s Karolínou Piliarovou priniesol už od záveru augusta postupne v troch špeciálnych vydaniach priestor pre predstavenie kandidátov, priblíženie ich pohľadu na súčasnú situáciu v meste a priblíženie ich volebných programov.

BB FM rádio bolo zároveň na prelome septembra a októbra zadávateľom reprezentatívneho prieskumu verejnej mienky u agentúry AKO, ktorá na základe telefonického prieskumu na vzorke 800 dospelých obyvateľov mesta zisťovala preferencie voličov pred blížiacimi sa voľbami. Dvaja kandidáti s najsilnejšou podporou na základe volebného modelu vyplývajúceho z prieskumu boli následne pozvaní do duelu kandidátov.

„Ide o formát, na ktorý v rámci komunálnej politiky nie sú zvyknutí možno ani voliči, ale najmä samotní kandidáti. Tí zvyčajne dostávajú len časovo obmedzený priestor v rámci akejsi prehliadky volebných programov všetkých kandidátov. Našim cieľom však bolo postaviť oproti sebe relevantných kandidátov s najvyššou podporou u verejnosti a poskytnúť im samozrejme vyrovnaný, ale zároveň rozšírený priestor pozrieť sa na problémy mesta či kvalitu a prepracovanosť ich programov. Karolína Piliarová sa rok a pol vo svojej relácii stretávala s komunálnymi politikmi, riešila zaradom a podrobne témy, ktoré Banskobystričanov trápia. Aj preto má pripravené veľmi konkrétne otázky, na ktoré bude žiadať odpovede,“ približuje programový riaditeľ BB FM rádia Filip Roháček.

Duel kandidátov prinesie BB FM rádio v poslednom týždni volebnej kampane postupne, po jednotlivých tematických celkoch od štvrtka 20. do stredy 26. októbra, vždy v pracovných dňoch o 13.30 a v repríze vždy o 17.30 h.

Už v stredu 19. októbra, v rovnakých časoch, bude duelom predchádzať špeciálne vydanie Relácie Na slovíčko s Karolínou Piliarovou, v ktorom sa spolu s hosťami pozrie na priebeh volebnej kampane primátorských kandidátov a východiská, ktoré sa pred voľbami ponúkajú.

Relácie je možné vypočuť si nielen na banskobystrickej frekvencii 94,7 MHz, ktorá BB FM rádiu patrí. Reláciu Na slovíčko s Karolínou Piliarovou nájdu poslucháči aj na podcastových službách Spotify, Apple Podcasts či Google Podcasts.

BB FM 94.7 | 100.3 MHz

Moderné komerčné lokálne rádio zamerané spravodajským a publicistickým obsahom na mesto Banská Bystrica a blízke okolie. Ten dopĺňa hitová hudba od 80-tych rokov až po súčasnosť a vo vysielaní nechýba ani tvorba hudobníkov z regiónu a viaceré špecializované relácie.

Kontakt

Na Karlove 25
Banská Bystrica, 97401
Slovensko
0850 947 947
www.bbfm.sk

po celý deň s vami

  • Lokálne správy, dopravný servis, počasie, a informácie z Banskej Bystrice. K tomu skvelá hudba, ktorá vás naladí.