BB FM rádio | 94.7 | 100.3 | Banská Bystrica - Štúdio tanca sa pred divákov vrátilo premiérou inscenácie Besi

Práve hráme

Momentálne nehráme žiadnu skladbuBB FM - naše bystrické

Avatar

On Air

BB FM rádio Hudobný blok | 00:00 - 06:00

Štúdio tanca sa pred divákov vrátilo premiérou inscenácie Besi

Uverejnené máj 24, 2021

Po pár mesiacoch máme možnosť opäť zájsť za kultúrou. V BB FM rádiu sme sa rozprávali o tanci. Do rádia zavítali tanečníci a tvorcovia z Divadla Štúdio tanca v Banskej Bystrici.

Choreograf Milan Tomášik a tanečníci Tibor Trulik a Jason Yap prezradili viac o novej tanečnej inscenácii s názvom Besi, v ktorej účinkujú tanečníci z Malajzie, z Poľska, Čile, či Cypru. Inscenácia je založená na kráse, či už tej peknej, škaredej a na kráse medzi ľuďmi.

Povedali tiež to, že práca tanečníka je náročná. Aby sa udržali v kondícii a neustále napredovali, pracovali na sebe, denne trénujú 8 hodín. Keď sa im stane úraz, nevzdávajú sa, večerné predstavenie odohrajú. Bolesť musí ísť bokom. Mladí umelci z Divadla Štúdio tanca tiež priblížili pripravovaný medzinárodný festival Dni tanca pre vás. V štúdiu BB FM rádia ich spovedal Silvester Roštár.

BB FM 94.7 | 100.3 MHz

Moderné komerčné lokálne rádio zamerané spravodajským a publicistickým obsahom na mesto Banská Bystrica a blízke okolie. Ten dopĺňa hitová hudba od 80-tych rokov až po súčasnosť a vo vysielaní nechýba ani tvorba hudobníkov z regiónu a viaceré špecializované relácie.

Kontakt

Na Karlove 25
Banská Bystrica, 97401
Slovensko
0850 947 947
www.bbfm.sk

po celý deň s vami

  • Lokálne správy, dopravný servis, počasie, a informácie z Banskej Bystrice. K tomu skvelá hudba, ktorá vás naladí.